Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2016 13:25
Battlefield 5 w czasach I wojny światowej? W Sieci pojawiły się konkrety o produkcji DICE
4037V

Battlefield 5 w czasach I wojny światowej? W Sieci pojawiły się konkrety o produkcji DICE

Electronic Arts aktualnie nie zdradza jakichkolwiek szczegółów o Battlefield 5. Gra na pewno powstanie, pewnie zadebiutuje pod koniec roku, ale na gorące wieści musimy zaczekać. Mimo wszystko w Sieci właśnie pojawiły się informacje o tytule. 

Na wstępie zaznaczam, że nie są to oczywiście oficjalne informacje. DICE oraz Electronic Arts strzegą wszystkich wiadomości z Battlefield 5 i dotychczas dowiedzieliśmy się tylko, że gra zadebiutuje w następnym roku fiskalnym.

Mimo to Szwajcarzy ze znanego sklepu WOG.ch postanowili wrzucić tytuł do swojej oferty. Według dostępnych informacji produkcja zadebiutuje wyłącznie na trzech platformach PlayStation 4, Xbox One i PC.

To akurat nie powinno nikogo dziwić, ponieważ międzygeneracyjny rozkrok nie jest już standardem w 2016 roku i deweloperzy wolą skupić się na najnowszych maszynach. Warto jednocześnie zaznaczyć, że na stronie pojawiła się data premiery gry – 26 października 2016 roku! Jest to niemal równo 3 lata po Battlefield 4.

Mimo wszystko najważniejsza informacja została podana na karcie produktu – Szwajcarzy uważają, że produkcja pozwoli nam uczestniczyć w „taktycznych wydarzeniach osadzonych w czasach I wojny światowej”. Jest to naprawdę zaskakująca informacja, ponieważ ostatnie plotki zwiastowały nadejście bardzo futurystycznego Battlefielda.

Tak jak wspomniałem nie jest to oficjalna wiadomość, ale warto mieć na uwadze tę plotkę. Może DICE chce w tym roku zarządzić i faktycznie pozwoli nam odpocząć od dalekiej przyszłości? ;)

Źródło: Twitter.com

Tagi: battlefield 5 DICE Electronic Arts Plotka