Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.02.2016 20:28
Twórcy Ori and the Blid Forest krytykują Nintendo. Studio zwiastuje problemy z grami dla Nintendo NX
1296V

Twórcy Ori and the Blid Forest krytykują Nintendo. Studio zwiastuje problemy z grami dla Nintendo NX

Nintendo strzeże tajemnic Nintendo NX nie tylko przed graczami oraz dziennikarzami. Japończycy nawet nie chcą dzielić się informacjami z deweloperami, którzy mogliby przygotowywać nowe produkcje na sprzęt Big N. Sytuację skomentował jeden z przedstawicieli Moon Studios, który uważa, że Nintendo szkodzi swojej nowej platformie.

Nintendo podobno zamierza wydać swoją nową konsolę jeszcze w 2016 roku, ale niektórzy deweloperzy obawiają się na urządzeniu zabraknie dobrych gier. Jest to spowodowane podejściem Japończyków. Firma nadal nie podała oficjalnie szczegółów sprzętu, a nawet niektórzy deweloperzy nie mogą doprosić się Big N o specyfikację, dzięki której mogłyby powstawać nowe gry.  

Sprawę skomentował reżyser z Moon Studios – Thomas Mahler – który nawet spotkał się z Japończykami, ale nie otrzymał żadnych informacji:

„To jest rzeczywiście jedna z najbardziej irytujących sytuacji dla każdego studia. Rozmawialiśmy także z Nintendo, ale nie otrzymaliśmy nic – nigdy tego nie zrozumiem.”

Twórcy w konsekwencji nie mogą tworzyć tytułów, które na pewno przydałyby się na nowe platformie. Mahler w tej sytuacji zwiastuje problemy NX, ponieważ jeśli konsola ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku, to gracze mogą mieć problem z dostępem do wielu ciekawych gier:

„Chcąc sprzedać sprzęt potrzebujesz cholernie dobrego oprogramowania. Nintendo nie ma aktualnie żadnych dev-kitów , a podobno chcą sprzedać urządzenie w 2016 roku, więc już teraz mogę zagwarantować, że oni nie będą mieć żadnych dobrych gier, ponieważ nikt nie stworzy tytułu w rok. To znaczy można, ale będą to śmieci.”

Przedstawiciel Moon Studios dodał, że autorzy gier powinni otrzymać dev-kity lub przynajmniej specyfikację urządzenia około 2 lata przed premierą. Dzięki temu studia miałby odpowiednio dużo czasu na przygotowanie produkcji. 

Za podesłanie odnośnika do informacji, dziękuję użytkownikowi jakiz.

Źródło: http://gamingbolt.com/ori-dev-criticizes-nintendo-for-being-too-secretive-about-nx

Tagi: Moon Studios nintendo nx ori and the blind forest thomas mahler