Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.02.2016 09:25
Zuckerberg: VR to nowa platforma społecznościowa, a Samsung ma najlepszą technologię mobilną
876V

Zuckerberg: VR to nowa platforma społecznościowa, a Samsung ma najlepszą technologię mobilną

Poznaliśmy już cenę gogli HTC Vive, które mają bezpośrednio konkurować z Oculus Rift. Za sprzęt trzeba będzie płacić słono, zresztą tak jak w przypadku Oculusa. Mark Zuckerberg uważa jednak, że nie przeszkodzi to w ogromnej popularyzacji tej technologii.

Mark Zuckerberg wystąpił w trakcie konferencji Samsunga na imprezie MWC 2016. Prezes Facebooka, który wykupił niedawno Oculus, zapowiedział, że wirtualna rzeczywistość stanie się niedługo nową, niezwykle popularną platformą społecznościową. Zuckerberg komentował w ten sposób ogłoszenie Samsunga, który ujawnił, że będzie dodawać gratisowo swój Gear VR do wybranych pre-orderów najnowszych smartfonów.

"Zawsze uważałem, że zamiast nawigować po witrynach 2D, możemy wywołać efekt, jakbyśmy naprawdę tam byli. Dzisiaj, dzięki nawiązaniu współpracy Samsunga z Facebookiem, to się stanie. To oczywiście nie byłoby możliwe bez technologii Oculus. Niedługo założycie na głowy gogle, co zmieni sposób w jaki żyjecie, pracujecie i komunikujecie się ze sobą.

Gear VR to najlepsze mobilne doświadczenie w tej chwili. Samsung zapewnia najlepszy hardware i software, dzięki czemu VR będzie w najwyższym stopniu platformą społecznościową.

(...) Chciałbym zapowiedzieć przy okazji, że pracujemy w Facebook nad nowymi aplikacjami wykorzystującymi VR"

Jedną z nowych gier, które dostępne będą poprzez Facebooka, i które wykorzystają VR, ma być Minecraft.

Nagranie z przemówieniem Zuckerberga znajdziecie poniżej.

Tagi: facebook mark zuckerberg minecraft vr wirtualna rzeczywistość