Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 21.02.2016 11:25
Autorzy serii Wild Arms upamiętniają 20-lecie istnienia marki
1756V

Autorzy serii Wild Arms upamiętniają 20-lecie istnienia marki

Sony ostatnimi czasy zaczęło chyba dostrzegać spory potencjał w swoich uśpionych markach. Co jakiś czas słyszymy o tym, że jakaś dawno zapomniana seria ma szansę na powrót, lecz niestety póki co w większości kończy się to na pogłoskach.

Jednakże Wild Arms[/gra] jest jedną z tych, w kwestii których wysyłane są jakieś jaśniejsze sygnały. 

Ponad rok temu sam pisałem o tym, że jeden z ludzi związanych całkiem mocno z tą serią pragnie jej powrotu, uważając przy tym, że cykl nie jest zakończony i nikt nie ma nawet chęci, by go uśmiercać. 

Przez ostatnie 12 miesięcy przedstawiciele Sony spotkali się z reprezentantami chcącymi uczcić 20-lecie istnienia marki, a także i 10-lecie wydania jej piątej odsłony. 

W relacji z tej rozmowy napisano, iż obie strony były "bardzo podekscytowane" powyższymi wydarzeniami. Teraz, jeden z autorów "piątki" i [gra]Wild Arms XF, udostępnił oficjalny obrazek upamiętniający lata 1996-2016 i wrzucił do tego trzy szkice z WA5. 

Wnioskując po tak przepełnionych entuzjazmem negocjacjach, całkiem możliwe, że w tym roku doczekamy się zapowiedzi remake'u, kontynuacji, bądź w najgorszym przypadku powrotu którejś z odsłon w usłudze mikroremasterów PS2 na PS4.

Tagi: 20 lecie jrpg klasyka wild arms wild arms 5