Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2016 21:01
Ubisoft ma ogromną ekipę. Studio zamierza skupić się na grach z otwartym światem
1032V

Ubisoft ma ogromną ekipę. Studio zamierza skupić się na grach z otwartym światem

W ostatnich latach twórcy bardzo chętnie przygotowują produkcje w wielkich, otwartych światach. Ubisoft zamierza kontynuować ten trend i budować swoje następne tytuły zgodnie z tą koncepcją. 

W ubiegłym roku otrzymaliśmy kilka wyjątkowych gier AAA, w których biegaliśmy po pięknych, otwartych światach. Można tutaj na pewno wspomnieć o Wiedźmin 3: Dziki Gon, Fallout 4, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Batman: Arkham Knight, czy też Xenoblade Chronicles X.  

Ubisoft również stawiał w 2015 roku na lokacje bez barier i dzięki temu w Assassin's Creed: Syndicate pobiegaliśmy po ładnym Londynie. Korporacja zamierza kontynuować ten trend i w kolejnych latach otrzymamy tytuły nastawione niemal wyłącznie na otwarte światy. Twórcy uważają, że ten element jest głównym motorem napędowym zysków i wzrostów finansowych.

Francuzi potwierdzili, że mają teraz ponad 9000 pracowników, więc bez problemu zespoły odpowiedzialne za produkcje mogą zajmować się kreowaniem ogromnych miejscówek. Już w kolejnych miesiącach Ubisoft wrzuci na rynek Far Cry Primal oraz Tom Clancy's The Division, czyli dwa kolejne tytuły z mapami bez barier.

Co o tym sądzicie? Ja specjalnie nie narzekam, bo akurat lubię taką wolność obładowaną licznymi znajdźkami oraz zadaniami pobocznymi. Jasne, że od czasu do czasu miło jest zagrać w tytuł, w którym twórcy trzymają nas za rączkę, ale pewnie w kolejnych latach zdecydowanie częściej będziemy dostawać otwarte światy.

Źródło: http://gamingbolt.com/ubisoft-only-we-can-deliver-open-world-games-regularly

Tagi: far cry primal otwarty świat tom clancy's the division Ubisoft