Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 19.02.2016 12:00
Producent gry Street Fighter V - "Nie ma planów na Photo Mode"
405V

Producent gry Street Fighter V - "Nie ma planów na Photo Mode"

W tym momencie prawdopodobnie są znacznie ważniejsze sprawy do ogarnięcia, niż wprowadzanie trybu fotograficznego. Takie jak chociażby serwery i brak zawartości...

Street Fighter V wylądował we wtorek w sprzedaży i pomimo fenomenalnego systemu wydaje się grą mocno nie dokończoną pod względem zawartości i wypchaną na rynek mocno w pośpiechu. Nie wspominając już o sieciowych problemach wieku dziecięcego, z którymi powoli stara się uporać Capcom. 

Tymczasem w najnowszym wywiadzie przeprowadzonym przez serwis GamesSpark, jeden z producentów gry - Koichi Sugiyama zapytany został o możliwość wprowadzenia trybu fotograficznego do gry. Według niego jest to technicznie możliwe, jednak studio Dimps nie miało tego w planach. Dodał, że firma stara się słuchać informacji zwrotnych jakie otrzymują od fanów i jeżeli wystarczająca liczba graczy będzie o niego prosiła, to jego implementacja zostanie rozważona.

Może zatem, patrząc po ocenie graczy na Metracritic, warto zainteresować się Arcade Mode i walkami 1v1 z konsolą?

Sugiyama mówił również o karaniu tzw. "rage quitterów", czyli osób uciekający z przegrywanego meczu poprzez, na przykład, wyłączenie konsoli. Aktualnie gra nie posiada żadnego systemu chroniącego uczciwych graczy przed takimi osobnikami i według producenta gry wprowadzenie go jest bardzo trudne. Ciężko bowiem przygotować mechanizm, który skutecznie wykryje, czy gracz został wyrzucony gry z powodu słabego łącza internetowego, czy też faktycznie uciekł z walki. W przyszłości pojawi się jednak opcja blokowania użytkowników o konkretnym Fighter's ID.

Źródło: http://wccftech.com/street-fighter-producer-talks-photo-mode-penalties-quitters/

Tagi: Street Fighter V