Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 15.02.2016 11:00
W Firewatch znajdziemy easter egg, który oddaje hołd przygodom Joela i Ellie z The Last of Us
1289V

W Firewatch znajdziemy easter egg, który oddaje hołd przygodom Joela i Ellie z The Last of Us

Twórcy z Campo Santo najwyraźniej muszą być wielkimi fanami postapokaliptycznego dzieła Naughty Dog. W grze znajdziemy bardzo ciekawy easter egg, na który zwrócą uwagę gracze mający już historię Joela i Ellie za sobą.

Deweloperzy, zwłaszcza ci niezależni, bardzo często nawiązują do siebie nawzajem implementując w grach małe easter eggi oddające hołd produkcjom konkurencji. W Firewatch autorstwa byłych twórców The Walking Dead - Season One nie jest bez wyjątku. W grze znajdziemy przedmiot będący wirtualnym "oczkiem" puszczonym w stronę fanów The Last of Us.

Uwaga! SPOILER Uwaga!

W jednej ze skrzynek z zapasami dla strażników znajdziemy sweter z logo "University of Eastern Colorado". Na jego widok bohaterowie zaczną się zastanawiać po co ktoś miałby robić ubrania reklamujące uniwersytet, który nie istnieje. Może nie w rzeczywistości, bo w grach - owszem. Uniwersytet Wschodniego Kolorado był jednym z miejsc, które, podczas swojej podróży, odwiedzali Joel i Ellie. Na swetrze znajdziemy nawet emblemat szkoły.

Easter egga możecie obejrzeć poniżej. Zamieszczamy również filmik z The Last of Us, abyście mogli przypomnieć sobie jak wyglądał uniwersytet.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/02/13/firewatch-hides-a-spiffy-easter-egg-paying-homage-to-the-last-of-us-by-naughty-dog/

Tagi: