Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2016 20:00
Cliff Bleszinski otrzymał propozycję pracy nad Silent Hills. Hideo Kojima chciał stworzyć mocny zespół
1368V

Cliff Bleszinski otrzymał propozycję pracy nad Silent Hills. Hideo Kojima chciał stworzyć mocny zespół

Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza) wylądowało w koszu, ale nadal trafiają do nas ciekawe smaczki dotyczące produkcji. Cliff Bleszinski, twórca serii Unreal Tournament oraz Gears of War, otrzymał propozycję współpracy nad Cichymi Wzgórzami. Znany deweloper odmówił. 

Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza) zostało zapowiedziane bardzo nietypową wersją demonstracyjną, ale możemy przypuszczać, że w ostatecznym rozrachunku gra prezentowałaby zdecydowanie inny charakter. Na temat finalnego kształtu projektu pojawiło się wiele teorii, ale wiele na to wskazuje, że gra w wielu miejscach mogłaby przypominać ostatnie odsłony serii o Cichym Wzgórzu.

Hideo Kojima chciał, by przy projekcie pracował Cliff Bleszinski. CliffyB nie ma w swoim portfolio przerażających produkcji przypominających P.T., więc prawdopodobnie autor miałby zająć się elementem, który od lat dopracowuje do perfekcji, czyli strzelaniem. 

Bleszinski  nie ukrywa, że ta propozycja mu schlebiała, ale musiał odmówić:

„Kojima powiedział mi kiedyś, że chciałby razem ze mną stworzyć Silent Hills w Los Angeles. Byłem zaszczycony, ale odmówiłem.”

Warto jednak zauważyć pewną sytuację – Japończyk tworzył naprawdę mocarny zespół. Wyobrażacie sobie grę stworzoną przez Hideo Kojimę, Guillermo del Toro, Cliffa Bleszinskiego oraz Normana Reedusa? ;)

Źródło: http://gamingbolt.com/hideo-kojima-apparently-once-asked-cliff-bleszinski-for-help-with-silent-hill

Tagi: