Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2016 16:30
For Honor będzie grą dla hardcorowców. Ubisoft faktycznie zamierza walczyć z serią From Software?
1433V

For Honor będzie grą dla hardcorowców. Ubisoft faktycznie zamierza walczyć z serią From Software?

Na ubiegłorocznym E3 Ubisoft zaskoczył prezentując For Honor. Gra od początku  zainteresowała sympatyków serii Dark Souls, ponieważ twórcy skupiają się na przygotowaniu wymagających pojedynków. W tytule zmagania odbywają się na inną skalę, ale wiele na to wskazuje, że pozycja faktycznie ma wiele wspólnego z dziełami From Software. 

Francuzi podchodzą do For Honor w bardzo ciekawy sposób. Firma doskonale zdaje sobie sprawę, że wymagająca pozycja nie zainteresuje wszystkich graczy, ale mimo to korporacja nie zamierza ułatwiać rozgrywki. Tytuł jest przeznaczony dla hardcorowców, którzy lubią wyzwania.

Te słowa potwierdził dyrektor finansowy – Alain Martinez – który zaznaczył, że oczekiwania względem pozycji są niższe niż w przypadku takich serii jak Assassin's Creed, Far Cry, czy też Watch Dogs. Gra pewnie zaciekawi wielu klientów, ale studio doskonale zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy muszą pokochać przygotowaną koncepcję.

Jest to bez wątpienia dobra wiadomość dla graczy, którzy wyczekują na ten tytuł. Możemy mieć pewność, że firma nie celuje w szerokie grono odbiorców i dzięki temu For Honor może osiągnąć spory sukces. Odnoszę wrażenie, że często tytuły scentralizowane na mniejszą grupę prezentują się zdecydowanie lepiej. Autorzy w tej sytuacji nie muszą myśleć o zadowoleniu wszystkich, a po prostu skupiają się na targecie… Tak jak w przypadku ostatnich dzieł From Software. 

For Honor zadebiutuje na rynku w okresie od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku. 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/for-honor-more-of-a-core-game-than-mass-market-ubi/1100-6434740/

Tagi: For Honor hardcore Ubisoft