Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.02.2016 17:31
Zapowiedziano Fighting Games Challenge 2K16. Zwycięzca turnieju w Street Fighter V pojedzie do Szwecji
541V

Zapowiedziano Fighting Games Challenge 2K16. Zwycięzca turnieju w Street Fighter V pojedzie do Szwecji

Wierni miłośnicy bijatyk powinni już dzisiaj planować wolne na pierwszy weekend października. Na Festiwalu Komiksów i Gier odbędzie się kolejna edycja Fighting Games Challenge. Organizatorzy zapowiadają turnieje w między innymi Street Fighter V oraz Mortal Kombat X.

Na początku października do Łodzi zjadą gracze z całej Polski i pewnie nawet z wielu krajów Europy. Organizatorzy właśnie zapowiedzieli Fighting Games Challenge 2K16, czyli serię turniejów w bijatyki. W tym roku gracze będą mogli zagrać na następujących platformach:

Sytuacja z Tekken Tag Tournament 2 nie jest do końca pewna, bo do czasu wydarzenia mogą pojawić się szczegóły wydania Tekken 7. Gdyby nowy projekt zadebiutował w odpowiednim czasie, to na FGC 2K16 fani serii zagrają w najnowszą odsłonę.

Bardzo ciekawie zapowiada się event w Street Fighter V. Organizatorzy poinformowali, że turniej będzie częścią Capcom Pro Tour! W tej sytuacji najlepsi gracze otrzymają punkty do światowego rankingu, a ponadto zwycięzca zagwarantuje sobie wyjazd na Dreamhack Winter do Szwecji, gdzie zawalczy z najlepszymi o slota na Capcom Cup 2016.

Dodatkowe informacje znajdziecie tutaj. 

Tagi: Fighting Games Challenge międzynarodowy festiwal komiksu i gier Street Fighter V