Roger Żochowski Roger Żochowski 02.04.2010 23:56
Kultowe gry Team Ico uderzą na PS3?
1223V

Kultowe gry Team Ico uderzą na PS3?

God of War Collection przyniosło całkiem niezłe zyski a opinie graczy wskazywały, że zabieg odświeżenia dwóch pierwszych części Boga Wojny udał się nad wyraz dobrze. A co byście powiedzieli gdyby podobny los spotkał dwie kultowe produkcje Team Ico?

xxxxx
 

 

Wyobraźcie sobie Ico i Shadow of the Colossus w wysokiej rozdzielczości na PS3. Taka składanka byłaby zapewne spełnieniem marzeń niejednego użytkownika konsoli Sony i świetnie sprawdziłaby się, jako rozgrzewka przed premierą Last Guardian. Okazuje się, że w swoich marzeniach nie jesteśmy osamotnieni, bo podobną wizję ma sam Fumiko Ueda, twórca obu tych perełek. Oto, co powiedział w wywiadzie dla serwisu Kotaku:

 

 

„Mam w tym interes. W przyszłym tygodniu będę miał spotkanie w tej sprawie ... Ale to może nie być takie proste, ponieważ oba tytuły wyciągnęły z PS2 maksimum możliwości. Więc konwersja na PS3 wcale nie będzie taka prosta. Ale chcę to przedyskutować.”

 

Panie Ueda, trzymam mocno kciuki i nie widzę już innej możliwości, jak wydanie obydwu tych tytułów na PS3. Podejrzewam, że również wśród Was znajdzie się niejeden, który łyknąłby taką składankę bez popitki. Czekamy więc teraz na jakieś konkrety...

Tagi: ico shadow of the colossus wywiad