Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.02.2016 17:03
W trakcie testów sprawdziliśmy 22% całej mapy z Tom Clancy's The Division
1072V

W trakcie testów sprawdziliśmy 22% całej mapy z Tom Clancy's The Division

Ubisoft nie pozwolił graczom pobiegać po całej mapie podczas testów Tom Clancy's The Division, więc niektórzy gracze postanowili dokładnie sprawdzić skalę zaprezentowanego fragmentu. Dokładne liczby przedstawiają ciekawe informacje. 

Deweloperzy w ubiegłym miesiącu potwierdzili, że w Tom Clancy's The Division na start nie otrzymamy całego Nowego Jorku. Studio zdecydowało się zaoferować graczom fragment miasta, który został odwzorowany w bardzo dokładny sposób.

W testach beta nie mogliśmy pobiegać po wszystkich dzielnicach, ale Ubisoft przygotował interaktywną mapę, która pozwoliła użytkownikom Reddita wyciągnąć ciekawe dane. MickGasm nałożył prezentację z bety (fioletowy kolor) na pełną mapę z produkcji (niebieski kolor) i otrzymał następujące dane:

  • Przygotowana siatka ma 8165 kwadratów
  • Obszar z bety zajmuje 1167 kwadratów
  • Obszar przygotowany na premierę zajmuje 5315 kwadratów

W tej sytuacji dzięki prostej matematyce dowiadujemy się, że w trakcie testów gracze mogli pobiegać po 22% całej lokacji. Oczywiście w dniu premiery w projekcie pojawi się zdecydowanie więcej misji oraz najróżniejszych aktywności, ale daje nam to ciekawe spojrzenie na produkcję Ubisoftu.

Warto również wspomnieć, że użytkownik blidside wyliczył (korzystając z innej metody) powierzchnię DarkZone. Ta niebezpieczna miejscówka zajmuje podobno 17,9% mapy stworzonej przez Francuzów na premierę gry.

Źródło: http://wccftech.com/the-division-beta-22-full-game-map-dark-zone-18-total-map/

Tagi: mapa Tom Clancy's The Division Ubisoft