Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2016 15:02
Square Enix z dobrymi wynikami. Firma odnotowała spory zysk dzięki grom na PC-ty i urządzenia mobilne
629V

Square Enix z dobrymi wynikami. Firma odnotowała spory zysk dzięki grom na PC-ty i urządzenia mobilne

Japońska korporacja opublikowała wyniki finansowe za ostatnie 9 miesięcy i możemy śmiało uznać, że włodarze Square Enix nie mogą narzekać. Firma odnotowała spore zyski i pochwaliła się sukcesem gier mobilnych oraz tytułów na komputery osobiste. 

Square Enix przedstawiło wyniki finansowe za ostatnie dziewięć miesięcy. W okresie od kwietnia do grudnia 2015 roku Japończycy zarobili 1,3 miliarda dolarów i wynik ten jest o 28% lepszy od analogicznego okresu w ubiegłym roku.

W temacie zysków włodarze Square również nie mogą narzekać – 202 mln dolarów czystego przychodu to wzrost dochodów o 60% względem rezultatów uzyskanych w 2014 roku. Wtedy to firma mogła pochwalić się profitami na poziomie 125 mln dolarów.

Korporacja poinformowała, że Just Cause 3 i Rise of the Tomb Raider zaliczyły „dobry początek”, ale nie otrzymaliśmy konkretów dotyczących sprzedanych pudełek. Zdecydowanie bardziej pozytywne informacje zostały przedstawione w temacie gier na komputery i urządzenia mobilne – ten dział zaliczył prawdziwy „sukces”, ponieważ pozycje takie jak Mobius Final Fantasy, Hoshi no Dragon Quest oraz Final Fantasy Brave Exvius były bardzo chętnie kupowane przez graczy.

Ciekawostką na pewno jest informacja, że nawet maszyny z Dissidia Final Fantasy odnotowały „pozytywne rezultaty”.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na analogiczny raport w 2017 roku – sprzedaż Final Fantasy XV powinna znacząco podnieść te wyniki i zapewne Japończycy na początku przyszłego roku będą informować o ogromnym sukcesie projektu rozpoczętego wiele lat temu. 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/square-enix-profits-surge-thanks-to-mobile-and-pc-/1100-6434488/?ftag=GSS-05-10aaa0b

Tagi: Square Enix wyniki finansowe wyniki sprzedaży