Zwolnienia? Nic z tych rzeczy! Nintendo podnosi pensje pracownikom

Gry
147V
Nintendo, Nintendo logo
Michał Pieczarski | Dzisiaj, 20:45
NS2 NS

W czasie, gdy branża gier zmaga się z falą zwolnień i zamykaniem kolejnych studiów deweloperskich, Nintendo przekazało dobre wiadomości swoim pracownikom. Japońska firma podniesie podstawowe wynagrodzenia o 10 procent.

Informację potwierdził prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, podczas sesji pytań i odpowiedzi z inwestorami. Jak wyjaśnił, celem decyzji jest utrzymanie konkurencyjnych warunków zatrudnienia i zatrzymanie najbardziej utalentowanych pracowników.

Dalsza część tekstu pod wideo

Utrzymujemy wynagrodzenia na odpowiednim poziomie. Uważamy, że ważne jest, aby pozostawały one zgodne ze standardami obowiązującymi w branży. Dlatego podnieśliśmy pensje, zwiększając podstawowe wynagrodzenia o 10 procent.

– powiedział Furukawa.

Decyzja Nintendo wyraźnie kontrastuje z obecną sytuacją w sektorze gier wideo. W ostatnich miesiącach wiele dużych firm ogłaszało masowe zwolnienia, restrukturyzacje lub zamknięcie studiów deweloperskich. Japoński gigant zamiast ograniczać koszty zdecydował się zainwestować w swoich pracowników.

Podwyżki mają pomóc Nintendo utrzymać najlepszych specjalistów w obliczu rosnącej konkurencji na rynku. Wypowiedź prezesa została dodatkowo potwierdzona przez dziennikarzy obecnych na spotkaniu, którzy opublikowali zapis sesji pytań i odpowiedzi w serwisie X.

Źródło: news.instant-gaming.com

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper