Najambitniejszy survival horror i coop jednocześnie w historii branży gier? Na to się zapowiada

Gry
280V
state of decay 3
Michał Porębski | Dzisiaj, 11:08
PS5 XSX|S PC

Nadchodząca gra survivalowa od studia Undead Labs nabiera coraz wyraźniejszych kształtów, a pierwsze zakulisowe materiały zdradzają ogromne zmiany w mechanice rozgrywki wieloosobowej. Wszystko wskazuje na to, że zaplanowane na 2027 rok State of Decay 3 zaoferuje fanom kooperację z prawdziwego zdarzenia, o jaką społeczność zabiegała od lat.

Twórcy całkowicie zrezygnowali z uciążliwego systemu tak zwanego „uwięzi” (tethering). Oznacza to, że dołączenie do zabawy nie będzie już sztucznie ograniczało naszej swobody i pozwoli towarzyszom na swobodne oddalanie się od siebie na dowolną odległość.

Dalsza część tekstu pod wideo

Możliwość nieskrępowanej eksploracji będzie kluczowa, ponieważ wirtualny świat gry ma być w przybliżeniu cztery razy większy niż największy obszar udostępniony w drugiej odsłonie serii. W tym gigantycznym środowisku maksymalnie czterech graczy stworzy jedną, trwałą społeczność, dzieląc ze sobą schronienia oraz ocalałych.

Dzięki asynchronicznemu modelowi rozgrywki świat będzie stale funkcjonował na serwerze, co pozwoli na rozbudowę bazy i zbieranie surowców nawet wtedy, gdy reszta naszych znajomych akurat znajduje się poza siecią.

Wspólne budowanie potęgi w postapokaliptycznym świecie nabierze niespotykanej dotąd skali, ponieważ gracze otrzymają możliwość jednoczesnego zarządzania aż trzema różnymi osadami. Taki krok pozwolił na zwiększenie maksymalnego limitu mieszkańców do 36 osób, co oznacza, że w każdym bezpiecznym obozie schronienie znajdzie do 12 ocalałych.

Cały system zarządzania społecznością stanie się znacznie bardziej dynamiczny, oferując głębszą autonomię, zaawansowane specjalizacje oraz nowe wyzwania przy rozdzielaniu obowiązków.

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper