Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.02.2016 20:31
Zabij lub zostaniesz zabity. Zapowiedziano krwawe The Culling
1425V

Zabij lub zostaniesz zabity. Zapowiedziano krwawe The Culling

Wielka arena, 16 zawodników, 20 minut i krwawa walka – te słowa najlepiej opisują nową produkcję studia Xaviant. Autorzy stawiają na sieciowe zmagania, w których zwyciężą tylko najbardziej bezlitośni gracze. 

The Culling to sieciowa gra akcji przygotowana i wydana przez studio Xaviant. W produkcji 16 zawodników trafia na wielką wyspę i w trackie 20 minutowego spotkania gracze muszą walczyć o przetrwanie.

Założenia rozgrywki są bardzo proste. W tytule pechowcy trafiają na opuszczoną wyspę pełną najróżniejszej broni i muszą przetrwać 20 minutową rzeź. Podczas zabawy należy wyeliminować wszystkich przeciwników w przeciągu wyznaczonego czasu, ponieważ w innej sytuacji na mapie pojawia się trujący gaz, który wyeliminuje najsłabszych. Do zmagań można przystąpić w dwuosobowych zespołach.

Rywalizacja jest bardzo wymagająca, ponieważ w grze nie ma respawnów. W tej sytuacji należy dobrze dobierać taktyki, szukać rozrzuconych po mapie broni (24 sztuki białej broni od mieczy, siekier, pałek po włócznie), czy też przygotowywać na własną rękę przedmioty lub tworzyć pułapki. Warto jednak wiedzieć, że nawet znalezienie strzelby nie jest gwarancją sukcesu, ponieważ w produkcji zawsze brakuje amunicji i pudłując można narazić się na szybki atak przeciwników.

Twórcy przygotowali spore możliwości dostosowania postaci – od fryzur, bluzek, spodni, po odcienie skóry – a ponadto podczas rozgrywki można odblokowywać kolejne elementy dla personalizacji bohatera. Każdy z zawodników przystępuje do zmagań z trzema umiejętnościami, które wybieramy przed rozpoczęciem pojedynku. W pozycji znajduje się mnóstwo perków, które zwiększają różne parametry.

Gra w przyszłym miesiącu zadebiutuje w programie Wczesnego Dostępu na Steam, ale autorzy rozważają przygotowanie gry w wersji na konsole.

Co powiecie na taki pomysł na rozgrywkę?  

 

Źródło: http://store.steampowered.com/app/437220/

Tagi: The Culling Xaviant Zapowiedź