Bungie OFICJALNIE pozbywa się twórców Destiny 2! Potwierdzono falę zwolnień [AKTUALIZACJA]

Gry
1025V
Destiny 3
Grzegorz Cyga | Dzisiaj, 17:01
PS5 XSX|S PC PS4 XONE STADIA

Nie mamy dobrych wieści dla fanów Destiny 2. Potwierdzono, że koniec prac nad 9-letnią grą oznacza pożegnanie się z wieloma jej autorami.

Koniec rozwoju Destiny 2 stał się faktem, mimo iż gracze starali się pokazać deweloperom, że nie chcą, aby rozwijana od niemal dziesięciu lat produkcja zakończyła swój żywot, a marka została porzucona. Chociaż jeden z twórców próbował uspokoić społeczność, ta miała podstawy do obaw, które niestety się sprawdziły. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Nieco ponad tydzień temu w Internecie pojawiły się doniesienia, że na prośbę Sony studio Bungie ma się pożegnać z połową swoich pracowników. Niestety, jest to prawda, ponieważ na oficjalnych profilach pojawił się post potwierdzający bardzo przykrą wiadomość.

Chociaż studio nie podało konkretnej liczby (mówiło się o pożegnaniu 400 pracowników, co by oznaczało rozstanie z połową kadry) – wielu twórców Destiny 2 zostało właśnie zwolnionych. W oficjalnym oświadczeniu zespół przyznaje, że ostatnie lata życia gry były rozczarowujące i firma musiała wyciągnąć z nich wnioski, które poskutkowały negatywnymi konsekwencjami dla wielu osób.

[AKTUALIZACJA]

Sony Interactive Entertainment również potwierdziło zwolnienia w Bungie. Hermen Hulst ujawnił, że oprócz ekipy odpowiedzialnej za Destiny, pracę traci również część twórców najnowszej gry, Marathon. Jednak przynajmniej na ten moment nie wpłynie to na dalszy rozwój tytułu. 

Bungie zwolnienia - oświadczenie Sony
resize icon

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Destiny 2.

Źródło: X.com / Twitter

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper