Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.02.2016 17:31
Hideo Kojima i Guillermo del Toro wspólnie na scenie. Szykuje się zapowiedź nowego tytułu?
699V

Hideo Kojima i Guillermo del Toro wspólnie na scenie. Szykuje się zapowiedź nowego tytułu?

Japończyk uwolnił się od Konami, ale nadal nie poznaliśmy jakichkolwiek szczegółów na temat jego nowej produkcji. Twórca jeszcze w tym miesiącu spotka się z Guillermo del Toro, by wspólnie dyskutować podczas specjalnej konferencji.  

Od 2002 roku z inicjatywy Akademii Sztuk i Nauk Interaktywnych została utworzona konferencja D.I.C.E. Summit, na której pojawiają się twórcy gier. Podczas spotkania deweloperzy rozmawiają na temat przyszłości branży, prezentują nowe projekty i dzielą się doświadczeniem.

Tegoroczna edycja odbędzie się już 16 lutego i podczas wydarzenia będziemy świadkami ciekawego spotkania. Hideo Kojima i Guillermo del Toro wspólnie chcą rozmawiać na temat twórczości oraz swoich wizji. Gospodarzem konferencji będzie Geoff Keighley, czyli dobry przyjaciel japońskiego twórcy.

„Ta rozmowa będzie wspomnieniem ich najlepszych chwil w karierach oraz omówienie niektórych kluczowych momentów w pracy, która są stałym źródłem inspiracji.”

Powyższymi słowami zostało zapowiedziane wydarzenie. Warto pamiętać, że Kojima i del Toro są nadal zainteresowani współpracą nad nowym projektem, jednak dotychczas nie otrzymaliśmy żadnych konkretów. W Sieci pojawiają się plotki, że właśnie na D.I.C.E. Summit możemy usłyszeć pierwsze informacje.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/kojima-and-del-toro-will-reunite-this-month-for-sp/1100-6434461/

Tagi: dice summit 2016 guillermo del toro Hideo Kojima