Paweł Myśliwiec Paweł Myśliwiec 03.02.2016 11:52
Tom Clancy's The Division - playtest w PSX Extreme
766V

Tom Clancy's The Division - playtest w PSX Extreme

W najnowszym numerze PSX Extreme, który w sprzedaży dostępny jest od tygodnia, znajdziecie playtest Tom Clancy's The Division. Komodo odwiedził Malmo, aby własnoręcznie zmierzyć się z produkcją Ubisoftu. 

Premiera nowej gry od Ubosoftu już 8 marca. My mieliśmy okazję zagrać w jej fragment już teraz, a nasze wrażenia znajdziecie w lutowym wydaniu PSX Extreme. Zapraszamy do lektury fragmentu playtestu. 

Tak prezentują się okładki lutowego numeru PSX Extreme po rozłożeniu pisma. 

(...) Wizja pogrążonego w ciszy, niemal wymarłego Nowego Jorku jest przejmująca i rzuca się w oczy jako pierwsza. Porzucone samochody zagracają ulice, sterty śmieci piętrzą się wzdłuż budynków, worki ze zwłokami zalegają w błocie otwartych, masowych mogił. A nad tym wszystkim pstrokate ozdoby świąteczne, którymi nikt nie miał czasu zaprzątać sobie głowy. 

(...) Klimatyczny świat gry jest w pełni otwarty i dostępny w całości od startu, choć poszczególne dzielnice posiadają sugerowany poziom doświadczenia, potrzebny do przeżycia na ich terenie. Nie jest to skala Xenoblade Chronicles X czy Wiedźmina 3, jednak to w zupełności wystarcza, aby było co zwiedzać.


Nieszablonowy tryb PvP przy rozsądnym podejściu sprawdza się genialnie
 

(...) Wszyscy pamiętamy pierwszą prezentację „prawdziwego silnika nowej generacji” Snowdrop – w 2013 r. polecono nam przygotować się na „wejście w nową erę gamingu”. Nadchodzi moment rozliczenia twórców z obietnic i wkrótce będzie on musiał zmierzyć się z kolejną, po Watch_Dogs i Assassin’s Creed Unity, falą krytyki. Bynajmniej nie dlatego, że The Division wygląda źle. Wygląda naprawdę dobrze – ba, momentami nawet bardzo dobrze – ale nie jest to poziom szczegółowości znany z pierwszych zapowiedzi. Co jednak ważne, wszystkie wyliczane w 2013 r. funkcjonalności silnika stawią się na premierę w komplecie.

(...) Na pierwszy rzut oka The Division to kooperacyjna strzelanina TPP z silnym naciskiem na wykorzystanie osłon. Drugi rzut oka pozwala jednak dostrzec, że hasło „RPG” nie znalazło się w sloganach reklamowych przypadkiem. (...) Jeżeli jeszcze nie wyłapałeś, napiszę wprost: to najbardziej udany eksperyment na polu RPG akcji ostatnich lat i potencjalnie jedna z najmocniejszych nowych marek bieżącej generacji


Cały playtest znajdziecie w bieżącym numerze PSX Extreme, w którym m.in. podsumowujemy 2015 rok, porównujemy usługi PlayStation Plus i Xbox Live Gold, radzimy, jak przetrwać w świecie Fallouta 4 i recenzujemy aktualne produkcje.

 
E-wydania dostępne jest także na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.
 

Tagi: psx extreme