Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.02.2016 14:03
Wracamy do czasów II wojny światowej! Poznajcie Battalion 1944
2038V

Wracamy do czasów II wojny światowej! Poznajcie Battalion 1944

Gracze z całego świata od wielu miesięcy błagają deweloperów o porzucenie futurystycznych klimatów i zajęcie się przeszłością. Twórcy ze studia Bulkhead Interactive postanowili spełnić te prośby i właśnie z tego powodu powstaje Battalion 1944. Gra zmierza na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste. 

Battalion 1944 to sieciowa strzelanka umiejscowiona w czasach II wojny światowej.  Produkcja jest przygotowana przez studio Bulkhead Interactive, czyli autorów cenionego Pneuma: Breath of Life. Autorzy przygotowując ten tytuł inspirowali się Call of Duty 2, Day of Defeat oraz Medal of Honor.

Studio obiecuje tytuł nastawiony na „surowe umiejętności”, czyli w tytule nie pojawią się nadprzyrodzone biegłości, czy też specjalne egzoszkielety. Autorzy chcą zaproponować starą szkołę strzelania, która jest nastawiona na standardowe zdolności graczy.

Twórcy wrzucili swój tytuł na Kickstartera, ale poinformowali, że jeśli cel zostanie osiągnięty, to dołożą ze swojego budżetu dodatkowe 100 tysięcy funtów. Niestety, nie możemy liczyć na szybką premierę, ponieważ zespół odpowiedzialny za Battalion 1944 zamierza wydać tytuł dopiero w maju 2017 roku.

Dzisiaj możecie spojrzeć na bardzo wstępną wersję pozycji – film jest upiększony komentarzem jednego z deweloperów, który przedstawia projekt. 

Źródło: Twitter.com

Tagi: Battalion 1944 Bulkhead Interactive zapowiedź