Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.02.2016 08:40
Nintendo prezentuje wyniki za 3 ostatnie kwartały; poznaliśmy globalną sprzedaż 3DS i Wii U
1170V

Nintendo prezentuje wyniki za 3 ostatnie kwartały; poznaliśmy globalną sprzedaż 3DS i Wii U

Nintendo, jak inne japońskie firmy (ostatnio Capcom i Konami) opublikowało swój raport finansowy za 3 ostatnie kwartały bieżącego roku fiskalnego

Zysk operacyjny Nintendo zmniejszył się trochę w porównaniu z 2014 rokiem, ale firma nadal znajduje się na plusie i to z dużym zapasem bezpieczeństwa (dokładne dane znajdziecie w tabelce, w galerii poniżej).

Co ważne - japońska firma pochwaliła się globalnym wynikiem sprzedaży Wii U oraz 3DS-a. Od premiery tych sprzętów sprzedało się odpowiednio 12,5 mln sztuk Wii U oraz 57.94 mln sztuk 3DS-ów. Jeśli chodzi o gry, to na Wii U rozeszło się 79 mln gier, a na 3DS-ie zakupiono 264 mln egzemplarzy gier.

W ostatnich 3 kwartałach bieżącego roku fiskalnego hitem na 3DS-ie okazało się Animal Crossing: Happy Home Designer (2,9 mln sztuk). Świetne wyniki generowały też Fire Emblem Fates oraz Pokemon Omega Ruby/Alpha Sapphire (pomimo premiery w ubiegłym roku). Tylko przez ostatnie 9 miesięcy sprzedało się 5,88 mln sztuk 3DS-ów.

W rzeczonym okresie rozeszło się 4,06 mln egzemplarzy Wii U, a największym hitem software'owym na tej platformie był Super Mario Maker (3,34 mln sztuk).

Tagi: