Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.01.2016 09:31
Konami chwali się dobrymi wynikami finansowymi - gdzie zatem zapowiedzi nowych gier?
743V

Konami chwali się dobrymi wynikami finansowymi - gdzie zatem zapowiedzi nowych gier?

Wczoraj Capcom pochwalił się ostatnimi wynikami finansowymi. Tym razem Konami podaje swój rezultat za ostatnie 3 kwartały bieżącego roku fiskalnego.

Śmiało można powiedzieć, że ostatnie 9 miesięcy przebiegało po myśli Konami. Firma pochwaliła się obrotami 179 mld jenów wygenerowanych przez 9 ostatnich miesięcy. W prognozach firmy znajdujemy wynik 228 mld jenów za cały bieżący rok fiskalny (czyli za okres od 1 kwietnia 2015 r. do 31 marca 2016 r).

Zysk operacyjny wyniósł w ostatnich 3 kwartałach 17,4 mld jenów, co oznacza że Konami poprawiło ten wynik aż o 27% w porównaniu z ostatnim rokiem fiskalnym.

Wielkim sukcesem w ostatnich miesiącach jest sprzedaż Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, które sprzedało się w okresie od listopada do grudnia 2015 r. w ilości 1 mln sztuk. Zaraz po premierze Konami zgłaszało 5 mln sprzedanych sztuk MGS V na całym świecie, co oznacza, że tytuł sprzedano już w ilości ok. 6 mln egzemplarzy.

Dobre wyniki na razie niestety nie wskazują na dalsze zainteresowanie Konami tworzeniem gier AAA na konsole stacjonarne. Firma ma w zanadrzu póki co tylko typowo japońskie popierdółki oraz gry na handheldy, takie jak Yu-Gi-Oh (listę zapowiedzianych gier znajdziecie poniżej, w galerii). Wiemy jednak, że wydawca rekrutuje deweloperów, którzy stworzyliby nową odsłoną Metal Gear (już bez Hideo Kojimy). Spodziewamy się też, że w tym roku doczekamy się kontynuacji serii PES.

Źródło: https://www.konami.com/ir/en/ir-data/meeting/2016/en0129_un36wg.pdf

Tagi: analiza Konami metal gear mgs mgs v wyniki