Her Story 2 powstaje! Twórca chwali się pierwszą stroną scenariusza

News
801V
Her Story 2 powstaje! Twórca chwali się pierwszą stroną scenariusza
Wojciech Gruszczyk | 25.01.2016, 19:56

Her Story zadebiutowało na komputerach osobistych w ubiegłym roku i produkcja została wielokrotnie nagrodzona. Tytuł w ciekawy sposób przedstawiał wydarzenia i pozwolił graczom wziąć udział w wyjątkowej przygodzie. Po wielkim sukcesie, Sam Barlow potwierdził, że pracuje nad kontynuacją. 

Her Story to prawdziwy unikat. W grze wcielamy się w detektywa, który musi rozwikłać sprawę tajemniczego zaginięcia. Jednak w celu wykonania zadania możemy jedynie przeglądać z przesłuchań z 1994 roku, na których żona zaginionego odpowiada na pytania. Podczas rozgrywki należy przeglądać taśmy, szukać ukrytych sygnałów i układać opowieść w całość. Tytuł jest stylizowane i rozgrywka przypomina nagrania na VHS-ach. Ponadto twórca przygotował skromny interfejs, który również przypomina stary komputer wykorzystywany w tamtych czasach przez policję.

Dzisiaj Sam Barlow potwierdził na Twitterze, że pracuje nad kontynuacją. „Her Story 2” to aktualnie robocza nazwa, ale możemy mieć pewność, że opowieść nie będzie kontynuacją pozycji z ubiegłego roku. Twórca prawdopodobnie chce się odciąć od poprzedniej sprawy i przedstawi zainteresowanym przygodę z nowymi bohaterami. Otrzymaliśmy również zapewnienie, że pozycja ponownie będzie przedstawicielem gatunku przygodówek full motion video (FMV), czyli większość scen poznamy na nagraniach z aktorami.

Pierwowzór trafił już do ponad 100 tysięcy graczy i troszkę szkoda, że Berlow nie postanowił przenieść projektu na konsole. Na pewno wielu posiadaczy PlayStation 4, czy też Xboksów One chętnie zapoznałoby się z tą przygodą. 

Warto przypomnieć, że w rolę żony wciela się aktorka Viva Seifert. Jest to dobrze napisana i odegrana rola, za którą Seifert otrzymała nagrodę podczas Video Game Awards 2015 (Najlepszy Występ). 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/01/25/developer-sam-barlow-teases-her-story-sequel-no-relation-story-wise-to-original/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych