Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.01.2016 16:30
Twórca This War of Mine uważa, że emulacja na PlayStation 4 ostatecznie odniesie porażkę
1517V

Twórca This War of Mine uważa, że emulacja na PlayStation 4 ostatecznie odniesie porażkę

Japońska korporacja systematycznie zwiększa pulę dostępnych gier z PlayStation 2 na PlayStation 4 i podobno stare hity cieszą się sporą popularnością. Mimo wszystko jeden z pracowników 11 bit studios uważa, że ta usługa nie odniesie większego sukcesu. 

Biblioteka klasyków z PlayStation 2 na PlayStation 4 stale rośnie. Sony chętnie poleruje i wrzuca produkcje na nową konsolę, jednak nie wszyscy uważają tę usługę za strzał w dziesiątkę. W sprawie emulacji wypowiedział się Karol Zajączkowski z 11 bit studios, który uważa, że w ostatecznym rozrachunku usługa odniesie porażkę:

„Usługa może zainteresować, nie wiem, 5% posiadaczy PlayStation 4? Prawdopodobnie jeszcze mniej. Dlatego moim zdaniem to w ostatecznym rozrachunku odniesie porażkę. Oczywiści emulacja będzie dostępna, ale tak szybko jak ludzie zdają sobie sprawę, że funkcja nie przynosi pieniędzy, deweloperzy przestaną ją wspierać i nowe tytuły nie będą się pojawiać.”

Są to ciekawe słowa, która pokazują, że nie wszystkim deweloperom podoba się odgrzewanie produkcji przez Sony. Myślę, że trudno aktualnie przewidywać dalsze losy usługi Japończyków, ale na pewno jest to opcja, którą niektórzy gracze cenią.

 

Źródło: http://gamingbolt.com/ps2-emulation-on-ps4-will-fail-in-the-end-this-war-of-mine-dev

Tagi: 11 Bit Studios karol zajączkowski This War of Mine This War of Mine: The Little Ones

Nie przegap