Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.01.2016 19:30
Activision pozwane za Call of Duty: Black Ops II. Rodzina Jonasa Savimbi żąda milion dolarów od wydawcy
1706V

Activision pozwane za Call of Duty: Black Ops II. Rodzina Jonasa Savimbi żąda milion dolarów od wydawcy

Call of Duty: Black Ops II nie jest najszczęśliwszą odsłoną serii. Activision zostało drugi raz pozwane za „nieodpowiednie wykorzystanie wizerunku” w produkcji przygotowanej przez Treyarch. Prawnicy amerykańskiej korporacji muszą wykazać się sporym sprytem, ponieważ wnioskodawcy żądają 1 miliona dolarów odszkodowania.  

Jonas Savimbi pojawił się w Call of Duty: Black Ops II i rodzina angolskiego przywódcy rebeliantów uważa, że twórcy specjalnie przedstawili współzałożyciela i przywódcę ruchu UNITA w niewłaściwym świetle. Prawnicy reprezentujący rodzinę wystosowali oficjalny pozew, w którym pojawia się zarzut przedstawienia Jonas jako „barbarzyńcy” oraz „półgłówka” zamiast „politycznego stratega i lidera”, którym tak naprawdę był.

Activision twierdzi, że nie jest to oczywiście prawda, ponieważ w tytule Savimbi został zaprezentowany jako „dobry facet”, a zarazem istotna postać w historii Angoli oraz szef partyzantów. Sprawa prawdopodobnie zakończy się w sądzie, ponieważ obie strony aktualnie nie potrafią dojść do porozumienia.

Warto na pewno przypomnieć, że nie są to pierwsze problemy Call of Duty: Black Ops II. W lipcu 2014 roku Activision zostało pozwane przez byłego dyktatora Panamy, później w sprawie wypowiedział się nawet były burmistrz Nowego Jorku, ale w ostateczności Manuel Noriega przegrał w sądzie.

Misję z Jonasem możecie zobaczyć poniżej:

Źródło: http://www.vg247.com/2016/01/14/call-of-duty-black-ops-2-jonas-savimbi-lawsuit/

Tagi: Activision call of duty: black ops II Treyarch