Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.07.2014 14:01
Activision pozwane przez byłego dyktatora Panamy!
965V

Activision pozwane przez byłego dyktatora Panamy!

Manuel Noriega w latach 1983-1989 był wojskowym przywódcą Panamy („Najwyższy Przywódca Wyzwolenia Narodowego”). W trakcie swoich rządów dopuścił się wielu przestępstw, dlatego został skazany na 40 lat więzienia. Na wolność wyszedł szybciej, ponieważ zakład karny opuścił już w 2011 roku. Prawdopodobnie dopiero niedawno zagrał w Call of Duty: Black Ops II, bo postanowił pozwać Activision za nielegalne wykorzystanie jego wizerunku.

W trakcie kampanii Call of Duty: Black Ops II bohaterowie w jednej misji, która odbywa się na przedmieściach Panama City, muszą pojmać Noriegę.

Ta sytuacja i obraz w jakim były dyktator został ukazany – „porywacz, morderca i wróg publiczny” – bardzo nie spodobała się Manuelowi, który postanowił pozwać Activision do sądu.

W pozwie czytamy, że firma dopuściła się rażącego nadużycia, bezprawnego wykorzystania oraz sprzeniewierzenia wizerunku w celach zarobkowych.

Aktualnie Activision nie wydało oświadczenia w tej sprawie, jednak bardzo możliwe, że wszystko zakończy się ugodą i odpowiednim wynagrodzeniem dla pokrzywdzonego.

Jeśli nie graliście w dzieło Treyarch – zerknijcie na poniższe porównanie i zapis misji, w której pojawia się mieszkaniec Panamy. 

Źródło

Tagi: Activision call of duty: black ops 2 pozew Treyarch