Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 22.12.2015 12:30
Rosjanin pozwał Bethesdę za to, że uzależnił się od Fallouta 4
1610V

Rosjanin pozwał Bethesdę za to, że uzależnił się od Fallouta 4

Pozywanie firm za najbardziej abstrakcyjne rzeczy już weszło trochę do naszej codzienności. Najgorsze jest jednak to, że takie osoby często wygrywają sprawy w sądzie i otrzymują monstrualne odszkodowania.

Mieszkaniec Syberii, według jednego z rosyjskich dzienników, pozwał zarówno Bethesdę, jak i całą ekipę odpowiedzialną za lokalizację gry na język rosyjski. Jak twierdzi - uzależnił się od gry z winy dewelopera i przez to stracił zarówno pracę, jak i żonę, która odeszła od niego z dzieckiem. Uważa, że gra powinna mieć na opakowaniu stosowną informację mówiącą, że może uzależnić. Gdyby takowe ostrzeżenie znalazł na pudełku, to zaczekałby z zabawą do świąt. Wcześniej nie znał tej serii i zauważył ją na jednej z reklam w sieci.

Absurdalne, prawda? Tymczasem Rosjanin domaga się odszkodowania w wysokości 500 000 rubli (7 000 dolarów).

To mocno groteskowa sprawa, ale niestety całkiem realne, że zostanie ona wygrana przez "poszkodowanego". W 2010 roku pewien Hawajczyk pozwał NCsoft, twórców Lineage II, zarzucając podobne "przestępstwo". Sąd USA uznał firmę winną i była zmuszona wypłacić biednemu graczowi odszkodowanie.

Co sądzicie o tej sprawie?

Źródło: http://www.destructoid.com/man-sues-bethesda-over-fallout-4-addiction-328527.phtml

Tagi: bethesda Bethesda Softworks ciekawe lol NCSOFT odszkodowanie Rosja rosja to stan umysłu wat?