Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 18.12.2015 13:00
Ken Levine zdradza pierwsze szczegóły swojej nowej gry. Nie liczcie na klona BioShocka
544V

Ken Levine zdradza pierwsze szczegóły swojej nowej gry. Nie liczcie na klona BioShocka

Od momentu zamknięcia Irrational Games zastanawialiśmy się, jak będą wyglądać dalsze losy Kevina Levine'a - twórcy serii BioShock. Autor zdradza wreszcie pierwsze szczegóły.

Okazuje się, że jego najnowsza produkcja będzie grą z małym, otwartym światem. Według Kena, gry AAA oparte na narracji zaczynają znikać i powstaje coraz mniej produkcji pokroju BioShocka. Powodem tego są wysokie koszty stworzenia takiego tytułu, a gracze otwarcie mówią, według niego, że pełna cena za 10-12 godzin zabawy, to zdecydowanie zbyt wiele.

Aktualnie ekipa Kena skupia się na odnalezieniu recepty na to, by gracz chciał przechodzić jego grę wielokrotnie. Jednym z rozwiązań może być możliwość indywidualnego podejścia do rozwiązywania problemów i umożliwienie graczom korzystanie z wielu ścieżek. Levine nazwał to "narracyjnym LEGO".

Nie do końca zgadzamy się z twórcą, jakoby gra obudowana dobrym scenariuszem, która wystarcza "zaledwie" na 10-12 godzin była nie warta pełnej ceny. Mamy jednak nadzieję, że wie co robi i jego najnowsza produkcja również przyniesie nam sporo zabawy.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-12-18-ken-levines-next-game-is-a-small-scale-open-world

Tagi:

Nie przegap