Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.12.2015 16:22
Final Fantasy XV może zadebiutować latem 2016 roku? Square Enix rozsyła dziwną ankietę
740V

Final Fantasy XV może zadebiutować latem 2016 roku? Square Enix rozsyła dziwną ankietę

Japończycy systematycznie publikują pozytywne informacje na temat prac nad Final Fantasy XV i według ostatnich wiadomości gra ma zadebiutować na rynku w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. Square Enix nie precyzuje tego terminu, ale rozsyła do graczy nietypową ankietę, która pozwala sprecyzować datę wydania. 

Square Enix pracuje nad Final Fantasy XV już wiele lat, ale gra ma w końcu zadebiutować na rynku w przyszłym roku. Twórcy w ostatnich komunikatach stale wspominają o 2016 roku, ale firma nie precyzuje tergo terminu.

Warto jednak przyjrzeć się ankiecie, która pojawiła się na japońskiej stronie gry – studio wystosowało dziwne pytanie dla fanów jRPG-ów:

„Oto pytanie dla osób, które rozważają zakup zarówno Persona i Final Fantasy XV: jeśli oba tytuły zostaną wydane mniej więcej w tym samym czasie, która gra będzie dla ciebie priorytetem?

- Persona 5
- Final Fantasy XV
- Kupię obie gry”

Nie możemy zapomnieć, że Persona 5 miała zadebiutować na rynku w 2015 roku, ale studio zdecydowało się przenieść premierę na lato 2016 roku. Można odnieść wrażenie, że Japończycy badają grunt i przygotowują się do podania oficjalnej daty premiery Final Fantasy XV.

Jeśli wiadomość ma zostać potwierdzona, to szczegółów możemy oczekiwać już wkrótce. Square Enix zapowiedziało, że w marcu zamierza zorganizować specjalną imprezę, na której otrzymamy sporo gorących informacji o FFXV. 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/12/17/final-fantasy-xv-survey-possibly-hints-at-summer-2016-release-at-the-same-time-as-persona-5/

Tagi: data premiery Final Fantasy XV plotka Square Enix