Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.12.2015 13:28
Nowa gra Hideo Kojimy tylko z czasową wyłącznością dla PlayStation 4. Nie będzie to Silent Hills
2117V

Nowa gra Hideo Kojimy tylko z czasową wyłącznością dla PlayStation 4. Nie będzie to Silent Hills

Dzisiaj lepiej niż kawa obudziła nas wiadomość o współpracy Hideo Kojimy z Sony. Japończyk otworzył nowe studio i przygotuje nową produkcję na PlayStation 4, ale gra trafi na jeszcze jedną platformę. Mamy nowe szczegóły dotyczące projektu. 

Zax z samego rana napisał o współpracy pomiędzy Kojimą a Sony, jednak dopiero teraz Japończycy precyzują informacje. Gra zadebiutuje początkowo wyłącznie na PlayStation 4, ale nie jest to jedyna platforma, na której znany deweloper chce wydać swoją grę.

W późniejszym terminie projekt Hideo wskoczy również na komputery osobiste! Musicie jednak wiedzieć, że Sony zadbało o „konsolową ekskluzywność”, więc zbliżająca się produkcja nie zadebiutuje na Xboksie One oraz Nintendo NX.

Przedstawiciele Sony Computer Entertainment poinformowali również, że jest to zupełnie nowa marka – nie powinniśmy liczyć na projekt na wzór Silent Hills. SCEA, gdy zajdzie taka potrzeba, zamierza wspierać rozwój gry.

A teraz pozostaje nam błogie czekanie. Mam nadzieję, że już na przyszłorocznym E3 zobaczymy przynajmniej krótki zwiastun, który rozpocznie się od słów „A Hideo Kojima Game”. Będzie szał! ;) 

Tagi: Hideo Kojima pc sony Sony Computer Entertainment