Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.12.2015 07:56
Hideo Kojima oficjalnie związany z Sony - nowa gra tworzona wyłącznie na PS4!
3311V

Hideo Kojima oficjalnie związany z Sony - nowa gra tworzona wyłącznie na PS4!

Wczoraj dokopaliśmy się do plotek, że Hideo Kojima planuje ścisłą współpracę z Sony Computer Entertainment. Właściciele PS4 mogą już zacierać ręce, bo pogłoski zostały potwierdzone!

Hideo Kojima pożegnał się definitywnie z Konami. Jego studio, czyli Kojima Productions, będzie teraz działać pod egidą Sony Computer Entertainment. Ujawniono dzisiaj, że najnowsza gra Kojimy będzie exclusivem na PlayStation 4.

Wieści przekazał Andrew House, prezes Sony Computer Entertainment.

"Historia PlayStation to historia innowacji i świetnych nowych marek. Kojima odgrywał dużą rolę w jej tworzeniu i w związku z tym jesteśmy zachwyceni, że wybrał PlayStation, aby tutaj tworzyć swój nowy projekt. Nie możemy doczekać się współpracy nad jego nową grą" - powiedział Andrew House.

SCE potwierdza, że nową platformą, na której będzie działać Kojima, jest PS4. Zapowiada się na to, że sławny deweloper szykuje dla nas zupełnie nowe IP (prawa do marki MGS zostały z Konami). Warto podkreślić, że studio Kojima Productions pozostaje niezależną firmą i możliwe, że w przypadku przyszłych projektów Kojima zrezygnuje z ekskluzywnego statusu dla swojej produkcji.

 

"Nie mogę się doczekać momentu, w którym będę mógł wam zapewnić grę, która stanie się fascynującą marką" - zapowiedział sam Hideo Kojima.

Tagi: kojima Kojima Productions Konami playstation 4 sony