Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.12.2015 14:35
Shuhei Yoshida potwierdza wyłącznie czasową ekskluzywność Ni no Kuni 2?
787V

Shuhei Yoshida potwierdza wyłącznie czasową ekskluzywność Ni no Kuni 2?

Jedną z perełek PlayStation Experience było bez wątpienia zaprezentowanie Ni no Kuni 2. Gra wygląda uroczo i twórcy z Level-5 na pewno zaoferują graczom kolejnego ogromnego RPG-a. Początkowo mogliśmy sądzić, że produkcja trafi wyłącznie na PlayStation 4, ale w tej sprawie wypowiedział się sam Shuhei Yoshida, który wprowadził odrobinę zamieszania. 

Ni No Kuni zadebiutowało wyłącznie na PlayStation 3, więc zaprezentowanie tytułu na PlayStation Experience było dla graczy dość jednoznaczne – gra zmierza tylko na PlayStation 4. Jeśli jednak przyglądaliście się dokładnie prezentacji tytułu, to mogliście zobaczyć dość nietypową sytuację – Japończycy przedstawili grę jako „console debut”, zaś w mediach społecznościowych pracownicy Sony wspominali o „ekskluzywnym tytule na PlayStation 4”.  

O komentarz do tej sprawy został poproszony sam szef Sony Worldwide Studios, który na początku zdziwił się, że gracze nie otrzymali pełnych informacji, a następnie dodał:

„”console debut” oznacza, że gra po premierze na PlayStation 4 może zadebiutować na innej konsoli.”

Jednak gdy gracze wytłumaczyli, że na prezentacji pojawiła się wzmianka o „console debut”, zaś Sony prezentuje grę jako „ekskluzywny tytuł”, to Shuhei Yoshida ‏wrzucił na Twitter następującą wiadomość:

„Ja wyjaśniłem znaczenie słów w kategoriach ogólnych. Nie jestem odpowiednią osobą, by wypowiadać się na ten temat.”

Dość zaskakująca sytuacja, ale widzę tutaj dwa rozwiązania – Ni No Kuni 2 faktycznie trafi na inne  konsole lub po prostu na prezentacji pojawił się błąd.

Za podesłanie odnośnika do informacji, dziękuję użytkownikowi Salt The Fries. 

Źródło: Informacja od użytkownika

Tagi: ni no kuni 2 playstation 4 Shuhei Yoshida sony