Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.12.2015 08:36
Final Fantasy VII Remake będzie sprzedawane w odcinkach
2180V

Final Fantasy VII Remake będzie sprzedawane w odcinkach

Komu więcej lodowatej wody na głowę? Po informacji od Sony, że PS4 nie dostanie opcji wstecznej kompatybilności, pora na Square Enix...

Square Enix zaskoczyło nas ujawnieniem pierwszego fragmentu rozgrywki z Final Fantasy VII Remake w trakcie imprezy PlayStation Experience. Trzeba przyznać, że wygląda to całkiem nieźle (chociaż trudno wypowiadać się o systemie walki). Niestety w niepokój wprowadza oficjalna notka prasowa rozesłana do amerykańskich redakcji przez Square Enix. Okazuje się, że Final Fantasy VII Remake będzie sprzedawane w... kawałkach.

"W ten weekend podczas PlayStation Experience w San Francisco Square Enix opublikowało nowy zwiastun do Final Fantasy VII Remake, czyli do pełnego remake'a kultowego RPG-a. Pierwszy zwiastun gry zawiera nie tylko scenki CG, ale również fragmenty gameplayu. Opowieść Final Fantasy VII Remake będzie snuta w serii kilku części; każda z nich będzie zapewniać unikalne doświadczenie".

Square Enix nie przedstawiło większej ilości szczegółów na temat tej "serii kilku części (w oryginale: "multi-part series"). Znając jednak życie chodzi o praktykę sprzedawania nam epizodów, czyli pokrojonej wersji pełnej gry. Można powiedzieć, że dzięki takiej strategii szybciej dorwiemy się do remake'a Final Fantasy VII (przynajmniej do sekcji dziejącej się w mieście Midgar), ale z drugiej strony praktyka potwierdza, że prawie zawsze przepłaca się kupując każdy epizod oddzielnie.

Na temat wydania gry w odcinkach wypowiedzieli się Nomura i Kitase w wywiadzie dla Famitsu.

Nomura: "Jeśli poświęcilibyśmy się wydaniu gry w formie kompletnej, dużo fragmentów rozgrywki zostałoby pominiętych. Musielibyśmy wyciąć pewne fragmenty gry. Dodatków byłoby wtedy naprawdę mało. Dlatego zdecydowaliśmy się nie wydawać gry w formie jednej publikacji, ale zrobić kilka części.

Kitase: "W trailerze widać Sektor 1 i 8 w Midgar. W samych tych obszarach widać dużą gęstość. Kiedy odtwarzasz całość pierwowzoru w tak wysokiej jakości, jest niemożliwe by pomieścić to w jednym wydawnictwie".

Square Enix dołączyło do swojej wiadomości 2 screenshoty z szykowanego remake'a.

Źródło: http://gematsu.com/2015/12/final-fantasy-vii-remake-details-reason-multi-part-release-cyberconnect2-collaboration-more

Tagi: Final Fantasy VII Remake humor remake Square Enix