Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 05.12.2015 16:06
Michael Pachter: Xbox One nigdy nie dogoni PS4
1082V

Michael Pachter: Xbox One nigdy nie dogoni PS4

Według amerykańskiego analityka światowego rynku gier wideo, Microsoft nie będzie w stanie zrównać się wynikami z PS4. Co więcej, uważa, że Amerykanie powinni być zadowoleni z tego, co już udało im się osiągnąć. 

Jak mówi słynny analityk, Microsoft nie jest w stanie zrobić nic, co pozwoliłoby im objąć prowadzenie w wyścigu o koronę króla obecnej generacji. Pachter wyraźnie dogryzł Microsftowi, mówiąc, że drugie miejsce w tym starciu to i tak zadowalająca lokata dla producentów Xboksa One i powinni się cieszyć, że nie skończą za Nintendo.

Michael Pachter podzielił się także swoją teorią, wg której powinno się zakładać dwukrotną przewagę wyników konsol Sony nad sprzętami Microsoftu. Podstawą takiego myślenia jest to, że najlepiej sprzedającym się urządzeniem Sony było PS2 z wynikiem 170 milionów sprzedanych sztuk, podczas gdy dla Microsoftu jest to Xbox One z "zaledwie" 80 milionami.

Amerykanin przewiduje klęskę Xboksa Ona nawet na rynkach, które powinny należeć właśnie do niego:

Moim zdaniem, Microsoft będzie zawzięcie walczył o rynek amerykański, lecz prawdopodobnie nie podoła. Nie odpuszczą także globalnego wyniku, jednak i tam będzie kapitulować.

Sytuację giganta z Redmond opisał w swoim podcaście, z którego pochodzą te wypowiedzi, jako "stabilną" oraz "realizację najlepszego scenariusza dla Xboksa One". Czy to naprawdę najwięcej, na co stać MS?

Źródło: http://gamingbolt.com/nothing-microsoft-can-do-to-close-gap-with-ps4-pachter

Tagi: