Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.12.2015 16:31
Chętni na wirtualną wędrówkę po Czarnobylu? Poznajcie Chernobyl VR Project od The Farm 51
1310V

Chętni na wirtualną wędrówkę po Czarnobylu? Poznajcie Chernobyl VR Project od The Farm 51

Gliwickie The Farm 51 postanowiło zmierzyć się z bardzo ciekawym zadaniem. Twórcy przygotowują projekt na gogle wirtualnej rzeczywistości, dzięki któremu każdy zainteresowany wyruszy na wycieczkę po Czarnobylu. 

The Farm 51 w kwietniu wspomniało pierwszy raz o Chernobyl VR Project. Twórcy za pomocą fotogrametrii przygotowują wirtualną wycieczkę po Czarnobylu. Rodzime studio wykorzystuje do tej pracy nowoczesną technologię, dzięki której kreowania lokacji odbywa się z prawdziwych zdjęć. Ta technika pozwala przygotować bardzo rzeczywiste miejscówki.  

Na dzisiejszym materiale deweloperzy dokładnie tłumaczą założenia aplikacji i pokazują tworzenie kilku elementów. Pomysł prezentuje się wprost fenomenalnie, ponieważ dzięki pracy Polaków każdy zainteresowany będzie mógł w uczestniczyć w niepowtarzalnej eksploracji.

Warto przy tym zauważyć, że The Farm 51 zostało zakwalifikowane jako grupa badawcza i dzięki temu przedstawiciele studia mogli wejść do zamkniętych i w zasadzie niedostępnych dla turystów miejsc.

Co sądzicie o tym projekcie?  

Tagi: Chernobyl VR Project The Farm 51 trailer zwiastun