Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.12.2015 19:29
„Dark Souls w 2D” z nowym zwiastunem. Salt and Sanctuary to kolejna mała-wielka gra?
816V

„Dark Souls w 2D” z nowym zwiastunem. Salt and Sanctuary to kolejna mała-wielka gra?

Salt and Sanctuary to produkcja, która może przypaść do gustu wszystkim sympatykom ostatnich dzieł From Software. Twórcy czerpią z pozycji Japończyków garściami, a najlepszym dowodem na te słowa jest najnowszy zwiastun. Przeciwnicy, bronie, ekwipunek – tutaj wszystko wygląda znajomo. 

Ska Studios specjalnie nie kombinuje. Twórcy przygotowują RPG-a akcji, w którym główny bohater trafia na bardzo tajemniczą i pełną potworów wyspę. Gra będzie charakteryzować się bardzo wymagającym systemem walki, który ma wymęczyć nawet najwierniejszych fanów gatunku.

Autorzy nie ukrywają, że tworząc ten tytuł czerpią garściami z ostatnich projektów From Software – zauważcie bossa z wielkim toporem, zerknijcie na ruchy herosa podczas strzelania, czy też zobaczcie personalizację… Tutaj wszystko pachnie „Soulsami”. Nie jest to w moim odczuciu zła wiadomość, bo deweloperzy powinni inspirować się najlepszymi produkcjami.

Oczywiście znaczącą różnicę względem tytułu Japończyków dostrzegamy w oprawie graficznej, ale mimo wszystko Salt and Sanctuary może pochwalić się ciekawą, mroczną stylistyką.

Projekt dopiero w przyszłym roku wskoczy na PlayStation 4 i PlayStation Vitę, ale mam wrażenie, że będzie to kolejna „mała- wielka” pozycja, czyli gra, która wyrwie z mojego życia wiele, wiele godzin. 

Źródło: YouTube.com

Tagi: salt and sanctuary ska studios trailer zwiastun