Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.11.2015 09:15
PS4 vs PS3 - grafika w Beyond: Dwie Dusze HD pod lupą Digital Foundry
2841V

PS4 vs PS3 - grafika w Beyond: Dwie Dusze HD pod lupą Digital Foundry

Beyond: Dwie Dusze HD trafiło już do cyfrowej sprzedaży na PlayStation 4. Pytanie tylko czy można liczyć w przypadku tego remastera na zauważalną poprawę grafiki?

Widzieliśmy już proste porównanie screenshotów z Beyond: Dwie Dusze na PS4 i PS3. Teraz pora na znacznie bardziej wnikliwą analizę, przeprowadzoną przez niezawodną grupę Digital Foundry, działającą w ramach portalu Eurogamer.

Autorzy wersji gry na PS4 nie ograniczyli się do podbicia rozdzielczości tekstur, ale zajęli się też m.in. systemem oświetlenia. Największy progres wizualny widać, jeśli weźmiemy pod lupę płynność działania gry. Na PS4 gra działa w natywnej rozdzielczości 1080p (choć nadal z czarnymi paskami na krawędziach ekranu), utrzymując cały czas stabilne 30 fps. To chyba największa przewaga tego remastera nad pierwowzorem, bo wersja na PS3 (wyświetlana w 720p) miała spore problemy z utrzymaniem płynnej animacji.

W podsumowaniu grupa Digital Foundry stwierdza, że deweloperzy stworzyli porządną, odświeżoną wersję gry z PS3. Największą atrakcją gry jest oczywiście stabilny framerate, z czym starsza edycja miała największy problem.

 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-beyond-two-souls-on-ps4-face-off

Tagi: Beyond: Dwie Dusze digital foundry grafika playstation 4

Nie przegap