Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 29.11.2015 10:26
Sony ostatecznie uśmierca PlayStation Store dla PSP - tym razem zamyka funkcję w Japonii
1242V

Sony ostatecznie uśmierca PlayStation Store dla PSP - tym razem zamyka funkcję w Japonii

Sony jako firma pochodząca z Japonii bardzo długo wspiera swoje produkty w rodzimej ziemi. W czasie gdy na całym świecie nikt już praktycznie nie pamięta o danym sprzęcie, to w KKW Sony nadal go wspiera - bądź chociaż nie zabija jak gdzie indziej.

Tak było w przypadku PS2, na które to długie lata po premierze PS3 wypuszczono dodatek do Final Fantasy XI i tak samo jest z PSP.

Kieszonsolka Japończyków liczy już sobie aż 11 wiosen, co stawia ją już poniekąd w przedsionku do działu retro. Jak dobrze pamiętamy Sony zamknęło cyfrowe półki PS Store dla PSP w naszym regionie już dawno temu. Również na początku tego roku ogłosiło, iż zakończyło produkcję tegoż sprzętu wraz z jego oficjalną dystrybucją. 

Jednakże handheld teoretycznie nadal "żyje", albowiem w Kraju Kwitnącej Wiśni wciąż obsługiwana jest opcja wejścia w internetowy sklep i zakupienia sobie jakiejś produkcji. Jak się można spodziewać, już niedługo, bo 31 marca 2016 roku firma odłączy tę opcję również w swoim kraju. 

 

Oczywiście nadal będzie można kupić te dzieła za pośrednictwem PS3, PS Vity oraz przeglądarki, po czym ściągnąć je bezpośrednio na konsolkę.

Tagi: