Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.11.2015 16:00
Microsoft nie zapowiada Halo na komputery osobiste, więc fani przygotowują swoją wersję
630V

Microsoft nie zapowiada Halo na komputery osobiste, więc fani przygotowują swoją wersję

Nadal wyczekujecie na pozytywne informacje o przeniesienie Halo 5: Guardians na blachę? Niektórzy gracze nie chcą już czekać i postanowili przygotować własną wersję popularnej strzelanki. Gra już nawet śmiga i wygląda ciekawie.  

Plotki o przeniesieniu Halo 5: Guardians na komputery osobiste nie milkną, ale Microsoft dość prężnie miażdży każdą nadzieję. Firma od dłuższego czasu nie wprowadza nowych odsłon swojej wielkiej serii na PC-ty, więc gracze postanowili wziąć sprawę w swoje ręce.

Poniżej możecie zerknąć na rozgrywkę z Installation 01, czyli projektu przygotowywanego przez fanów, który ma pozwolić zainteresowanym postrzelać w Sieci znanymi postaciami. Nie jest to port, emulacja, czy jakikolwiek remake – deweloperzy tworzą własną grę i wykorzystują do tego znane modele.

Twórcy muszą oczywiście przestrzegać surowych reguł, ale podobno wszystko idzie w dobrym kierunku:

„Przestrzegamy zasad Microsoftu dotyczących właściwego wykorzystania zawartości przygotowanej przez firmę. Wszystkie elementy w produkcji są tworzone przez fanów i mogą zostać legalnie pobrane oraz dystrybuowane zgodnie z zasadami Microsoftu. Nie będziemy zarabiać na tym projekcie, nawet na pokrycie kosztów.”

Oficjalna premiera ma się odbyć w przeciągu najbliższego roku – deweloperzy nie zdradzają swojej nazwy, ale podobno posiadają branżowych specjalistów z całego świata.

Co powiecie na takie Halo? ;) 

Źródło: http://www.vg247.com/2015/11/25/microsoft-wont-bring-halo-to-pc-so-fans-are-making-their-own/

Tagi: