Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.11.2015 18:30
Gry z PlayStation 4 na PC? Nieoficjalny Remote Play działa
1564V

Gry z PlayStation 4 na PC? Nieoficjalny Remote Play działa

Do końca nie potrafię zrozumieć idei Remote Play, ale podobno wielu graczy od dawna czeka na możliwość odpalenia ulubionych tytułów na ekranie monitora. Sony nie śpieszy się z dodaniem takiej funkcji, ale zainteresowani już dzisiaj mogą sprawdzić innowację. 

Od ponad roku zapalony fan robótek domowych pracował nad programem, który połączyłby PlayStation 4 z domowym komputerem. Aplikacja powstała i według dewelopera działa bardzo dobrze. Zainteresowani bez problemu mogą odpalić ulubione tytuły na ekranie monitora.

Twórca nie ukrywa, że stracił już rachubę ile czasu w przeciągu ostatniego roku zajmował się tym projektem. Innowacja pochłonęła go do tego stopnia, że chce ją dalej rozwijać wprowadzając liczne aktualizacje, usprawniając stabilność oraz dodając nowe funkcje. Właśnie z tego powodu autor nie może pozwolić sobie na rozdanie programu za darmo – zainteresowani muszą zainwestować około 40 zł, by móc w pełni korzystać z Remote Play.

Ja nie widzę sensu na takie zabawy – podobnie zresztą jak w przypadku PlayStation Vity, czy też Xboksa One – ale może znajdą się chętni? Zerknijcie na poniższy film, który ukazuje działanie appki. 

Źródło: http://gamingbolt.com/ps4-remote-play-now-unofficially-available-on-pc

Tagi: pc PlayStation 4 remote play