Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.11.2015 20:27
Sony bez wielkiego ogłoszenia wprowadza emulację klasyków z PlayStation i PlayStation 2 na PlayStation 4?
5183V

Sony bez wielkiego ogłoszenia wprowadza emulację klasyków z PlayStation i PlayStation 2 na PlayStation 4?

Pierwsze plotki dotyczące wprowadzenie klasycznych hitów z PlayStation i PlayStation 2 na PlayStation 4 pojawiły się na PPE kilka miesięcy temu. Sony nadal nie skomentowało sytuacji, ale wiele na to wskazuje, że wszystko działa bardzo poprawnie. 

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że już wczoraj pisaliśmy o tej sprawie, ale dzisiaj temat został dokładnie zbadany przez Digital Foundry i wnioski redaktorów Eurogamera mogą Was zaskoczyć.

Zacznę jednak od początku – w specjalnej edycji PlayStation 4 z Star Wars: Battlefron (2015) pojawiły się cztery klasyczne tytuły z uniwersum Gwiezdnych Wojen – Super Star Wars, Star Wars: Jedi Starfighter, Star Wars: Racer Revenge i Star Wars: Bounty Hunter. Trzy produkcje z tego zestawu zadebiutowały jeszcze za czasów legendarnego PlayStation 2. W pudełku z konsolą nie otrzymujemy oczywiście gier na nośniku, a kody na cyfrowe wersje.

Jednak jak zauważają redaktorzy – podczas uruchamiania tytułów pojawia się logo PlayStation 2, a następnie otrzymujemy informacje o zapisaniu danych na Memory Card! Gdybyśmy w tym wypadku mieli przyjemność zapoznać się z remasterami, to pracownicy Sony zadbaliby o usunięcie niepotrzebnych ikonek.

Warto przy tym zaznaczyć, że pozycje wyglądają i działają znacznie lepiej. Już poniższy test pozwala nam zerknąć na wygładzone krawędzie i lepszą płynność animacji.

Zastanawiacie się, dlaczego Japończycy nie chwalą się nową funkcją? Bardzo możliwe, że oficjalna zapowiedź odbędzie się już w przyszłym miesiącu na PlayStation Experience. Firma przygotowuje na to wydarzenie kilka mocnych ogłoszeń.

Miejmy nadzieje, że w tym wypadku Sony pozwoli nam również – identycznie jak konkurencja – korzystać z kupionych wcześniej tytułów… 

Za podesłanie informacji do wiadomości, dziękuję użytkownikowi Dobermann.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-hands-on-with-ps4-playstation2-emulation

Tagi: playstation playstation 2 playstation 4 sony wsteczna kompatybilność