Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 15.11.2015 16:01
StarCraft II: Legacy of the Void w dniu premiery zakupiło ponad milion osób
696V

StarCraft II: Legacy of the Void w dniu premiery zakupiło ponad milion osób

Blizzard znany jest z tego, że robi gry wybitne, bardzo popularne, a na dodatek świetnie nadające się na e-sport. Ponadto fabuły tworzone przez dewelopera zapadają w pamięć.

Nie inaczej ma być w przypadku drugiego już dodatku do StarCraft II: Wings of Liberty, który to tym razem opowie nam historię z perspektywy Protosów, rasy będącej ostatnią nadzieją w ratowaniu galaktyki przed panowaniem Zergów.

Nieco wyciszający się już StarCraft 2 musiał otrzymać kolejny podmuch w żagle, dzięki któremu mógłby powrócić na pierwszą scenę zmagań e-sportowych. Wraz ze zwieńczającym sagę rozszerzeniem do gry trafia również bardzo dużo nowych jednostek, mechanik i pomysłów, co pozytywnie wpłynie na poziom przyszłych rozgrywek, które może tym razem nie zostaną zdominowane przez Koreańczyków.

Jednakże premierowy wynik Legacy of the Void może być zarówno satysfakcjonujący, jak i rozczarowujący. Z jednej strony milion z jeden dzień to całkiem dużo, zwłaszcza jak na drugi niesamodzielny dodatek do gry, lecz z drugiego punktu widzenia, dzieło Blizzarda posiada kilkukrotnie więcej osób. Bądź co bądź rezultatu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Tagi: Blizzard rts StarCraft II: Legacy of the Void wynik sprzedaży