Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.11.2015 13:30
Zespół Microsoftu prezentuje działanie wstecznej kompatybilności na Xbox One i strzela pstryczka Sony
2533V

Zespół Microsoftu prezentuje działanie wstecznej kompatybilności na Xbox One i strzela pstryczka Sony

Amerykańska korporacja może świętować. Od wczoraj posiadacze Xboksów One mogą korzystać z New Xbox One Experience, a ponadto zainteresowani sprawdzają tytuły z biblioteki poprzedniej generacji. Brytyjski oddział Microsoftu postanowił zaprezentować działanie wstecznej kompatybilności i ich spot uderza w Sony.  

W Sieci pojawił się materiał brytyjskiego oddziału Microsoftu, na którym dwójka prowadzących przedstawia działanie wstecznej kompatybilności. Jak włączać gry, ile trzeba zapłacić, a muszę być online? Na te pytania odpowiada spot i jest to naprawdę przyjemny film ukazujący nową funkcję Xboksa One.

Jeśli jednak śledziliście naszą branże w 2013 roku, to na pewno dostrzeżecie pewne podobieństwa... Sony w trakcie E3 opublikowało spot „Official PlayStation Used Game Instructional Video”, który ukazywał  pożyczanie gier wśród użytkowników PlayStation 4. Był to oczywiście bezpośredni atak na identyczny materiał opublikowany przez Microsoft.

Zapewne właśnie z tego powodu powstał poniższy poradnik, który jest dobrą odpowiedzią na atak Japończyków. Amerykanie musieli długo czekać na kontrę, ale na dzień dzisiejszy nie zapowiada się, by Sony w jakichkolwiek sposób mogło odpowiedzieć. Przedstawiciele korporacji już wielokrotnie wspomnieli, że nie zamierzają wprowadzić wstecznej kompatybilności na PS4. 

Źródło: YouTube.com

Tagi: microsoft wsteczna kompatybilność xbox one