Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.11.2015 16:03
Konami wraz z inżynierami pracują nad podwójną protezą dla fana Metal Gear Solid
1521V

Konami wraz z inżynierami pracują nad podwójną protezą dla fana Metal Gear Solid

Japońska korporacja stara się jak tylko może naprawić swój podupadający wizerunek. Pracownicy Konami niedawno wysłali paczkę gadżetów do swojego chorego fana, a tym razem jeden z miłośników uniwersum Metal Gear Solid otrzyma specjalną podwójną protezę. 

Konami nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do najbardziej udanych. Chociaż Pro Evolution Soccer 2016oraz Metal Gear Solid V: The Phantom Pain odnotowały wyśmienite debiuty, to jednak korporacja zaliczyła spory spadek notowań u fanów. Sytuacja z Hideo Kojimą oraz innymi twórcami sprawiła, że wielu miłośników japońskich przyjemności odwróciło się od tej korporacji.

Z tego powodu firma stara się naprawić swoje relacje z klientami. Niedawno informowaliśmy o paczce prezentów dla sobowtóra Big Bossa cierpiącego na mukowiscydozę, a dzisiaj świat obiegła wiadomość o specjalnej protezie.

Konami pracuje z inżynierami nad stworzeniem podwójnej protezy dla fana Metal Gear Solid – Jamesa Younga. 25-latek w 2012 roku stracił rękę oraz nogę, gdy został przygnieciony pomiędzy dwoma wagonami Docklands Light Railway.

Proteza będzie oczywiście wzorowana na styl z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, a za projekt odpowiada Sophie De Oliveira Barata, która jest znana z tworzenia stylizowanych protez. W naszej galerii możecie zerknąć na kilka prac Sophie oraz na przygotowania Jamesa Younga do nowego życia.

Co sądzicie o tej akcji? 

Źródło: http://www.vg247.com/2015/11/10/metal-gear-solid-5-themed-prosthetic/

Tagi: