Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2015 15:16
Mamy nowe szczegóły filmu Wiedźmin. Powstanie cała seria – pierwsza premiera w 2017 roku!
2609V

Mamy nowe szczegóły filmu Wiedźmin. Powstanie cała seria – pierwsza premiera w 2017 roku!

W sierpniu ubiegłego roku Platige Image potwierdziło przygotowanie ekranizacji Wiedźmina. Reżyserem dzieła został nominowany do Oscara za film „Katedra” Tomasz Bagiński i po miesiącach ciszy otrzymujemy bardzo gorące informacje na temat produkcji. 

Na witrynie Platige Image pojawiły się nowe szczegóły filmu Wiedźmin. Za produkcję będzie opowiadać znana i renomowana firma produkcyjna Sean Daniel Company, która odpowiada za przygotowanie między innymi serialu The Expanse oraz znanego filmu Mumia – Grobowiec Cesarza Smoka.

SDC zostało oficjalnym partnerem i wspomoże reżysera – Tomasza Bagińskiego – w przygotowaniu opowieści Wiedźmina. Warto jednak zwrócić uwagę, że ten film będzie wprowadzeniem do uniwersum Geralta i dzieło jest planowane jako „początek serii”.

Nad scenariuszem produkcji, a także kontynuacją filmową i telewizyjną pracuje doświadczona hollywoodzka scenarzystka Thania St. John, która już 16 razy przygotowywała różne projekty – między innymi „Buffy: Postrach Wampirów”, „Grimm”, „Eureka”, czy też „Chicago Fire”.

Studio potwierdza, że projekt będzie oparty na motywach opowiadań „Wiedźmin” i „Mniejsze Zło” z tomu „Ostatnie Życzenie”.

Premiera pierwszego filmu została zaplanowana na 2017 rok, a producentami zostali Jarosław Sawko i Piotr Sikora (Platige Films) oraz Jason Brown (Sean Daniel Company).

Ciekawostką na pewno jest sam fakt licencji, ponieważ kilka miesięcy temu CD Projekt RED wspominał, że posiada prawa do marki „The Witcher”, więc zespół Bagińskiego będzie musiał skorzystać z innej nazwy.

Tagi: film platige image tomasz bagiński Wiedźmin