Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2015 14:57
Mikrotransakcje w Halo 5: Guardians wygenerowały w tydzień ponad 500 tysięcy dolarów
570V

Mikrotransakcje w Halo 5: Guardians wygenerowały w tydzień ponad 500 tysięcy dolarów

343 Industries postanowiło dodać do Halo 5: Guardians opcjonalne mikrotransakcje, które pozwalają graczom nabyć pakiety z kartami. Twórcy początkowo musieli zmierzyć się z bardzo negatywnym odbiorem pomysłu, ale w ostateczności zawodnicy chętnie korzystają z płatnych dodatków i jest to świetna wiadomość dla całej sceny Halo. 

Microsoft potwierdził, że gracze wprost rzucili się na płatne Pakiety REQ. Małe transakcje pomogły wygenerować zysk o łącznej wartości ponad 500 tysięcy dolarów! Jest to świetny wynik i jednocześnie bardzo dobra wiadomość dla całej sceny Halo.

Dlaczego? Ponieważ Amerykanie przed premierą pozycji zapowiedzieli, że część gotówki uzyskanej przez mikrotransakcje zostanie przeznaczona do puli turnieju Halo World Championship – początkowo zawodnicy mieli walczyć o 1 mln dolarów, ale według najnowszych informacji śmiałkowie będą rywalizować o 1,5 mln dolarów!

Firma nie potwierdziła w jaki sposób dzieli gotówkę z Pakietów REQ – 95% do 5%? 50% do 50%? Trudno powiedzieć, ale jedno jest pewne – miłośnicy Halo bardzo chętnie wydają dodatkową gotówkę w pozycji 343 Industries.

Warto oczywiście przypomnieć, że wszystkie karty z pakietów możemy bez problemu zdobyć podczas normalnej rozgrywki.


Tagi: 343 Industries halo 5: guardians Microsoft mikrotransakcje