Ben 10 WRACA, ale... Chyba nie tak, jak myśleliśmy - pojawiły się ważne informacje
Ben 10 to jedna z tych marek Cartoon Network, które bez trudu przebiły się do popkulturowego mainstreamu i na stałe zapisały się w pamięci całego pokolenia widzów. Od debiutu w 2005 roku historia Bena Tennysona doczekała się wielu serialowych odsłon, filmów i rebootów, a sam Omnitrix stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych gadżetów animacji dla młodszych odbiorców. Nic więc dziwnego, że każda zapowiedź powrotu tej serii w jakiejkolwiek formie budzi spore emocje.
Tym razem mamy konkretną aktualizację dotyczącą nadchodzącego „odrodzenia” Ben 10, choć nie w formie nowego serialu animowanego. Joe Casey - jeden z twórców marki - potwierdził, że zapowiedziany wcześniej nowy komiks od Dynamite Comics zaliczył opóźnienie i zamiast lutego zadebiutuje w maju. Jak podkreśla autor, projekt wystartuje „od zera” i zaproponuje świeże spojrzenie na klasycznych bohaterów, zamiast kontynuować konkretne, anulowane wcześniej wątki animowane.
Nowa seria komiksowa ma dać twórcom pełną swobodę w sięganiu po elementy ze wszystkich dotychczasowych inkarnacji Ben 10, a jednocześnie zaoferować bardziej bezpośrednie, dynamiczne i nowoczesne podejście do akcji. Za projekt odpowiada zespół Man of Action Studios, który po latach ponownie łączy siły, by tchnąć w markę nową energię - od humoru, przez dramat, aż po bardziej surrealistyczne motywy. Choć na razie nie potwierdzono powrotu animowanego serialu, plany Warner Bros. związane z wskrzeszaniem kultowych marek Cartoon Network sprawiają, że przyszłość Bena Tennysona wciąż pozostaje otwarta.