Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.11.2015 09:40
To faktycznie koniec Kojima Productions Los Angeles
902V

To faktycznie koniec Kojima Productions Los Angeles

Czytaliśmy wczoraj plotki o zamknięciu amerykańskiego oddziału Kojima Productions. Konami dzisiaj już oficjalnie wyjaśnia całe zamieszanie...

Okazuje się, że pogłoski były prawdziwe. Rzecznik prasowy Konami powiedział, że studio Kojima Productions Los Angeles, założone w 2013 roku, zostało faktycznie rozwiązane. Powód? "Ze względu na restrukturyzację naszych środków produkcyjnych w ramach bardziej scentralizowanej jednostki".

Kojima Productions Los Angeles (przemianowane niedawno na "Konami Los Angeles" ze względu na zatarg Kojimy z Konami) uczestniczyło w powstawaniu Metal Gear Solid V: The Phantom Pain i przede wszystkim w tworzeniu trybu Metal Gear Online.

Zamknięcie studia nie ma zagrozić terminowi premiery pecetowej wersji Metal Gear Online. Premierę zaplanowano w tym przypadku na styczeń 2016 roku. Pod wielkim znakiem zapytania znajduje się jednak aktualnie przyszłość serii MGS i w ogóle gier na konsole stacjonarne od Konami. Firma podobno chce się skupić wyłącznie na produkcjach mobilnych (smartfony, tablety).

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-11-03-konami-closes-la-studio-responsible-for-metal-gear-online

Tagi: