Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.11.2015 15:00
Konami zamknęło Kojima Productions? Japończycy rozważają przygotowanie kolejnej odsłony Metal Gear Solid
850V

Konami zamknęło Kojima Productions? Japończycy rozważają przygotowanie kolejnej odsłony Metal Gear Solid

Od samego rana napływają do nas ciekawe informacje z Konami. Firma podobno zamknęła swoją siedzibę w Los Angeles i jednocześnie włodarze rozważają przygotowanie kolejnej produkcji z serii Metal Gear Solid. Nie są to oficjalne wiadomości, ale wiele na to wskazuje, że wkrótce będziemy świadkami wielkich ogłoszeń. 

Na dobry początek mamy dla Was informacje dotyczącą Konami Los Angeles Studios – zespół do niedawna nosił dumną nazwę Kojima Productions, ale włodarze japońskiej korporacji postanowili zmienić nazwę. Deweloperzy zajmowali się dla Japończyków przygotowaniem Metal Gear Online 3 i według najnowszych informacji studio zostało zamknięte, a 35 pracowników straciło pracę.

Tę informację podał współzałożyciel 3D Realms – George Broussard – który jest znany z publikowania na Twitterze gorących szczegółów z branżowego świata. Później wiadomość potwierdził między innymi Sam Thompson z Sony Computer Entertainment America.

To nie koniec ciekawych informacji z Konami – firma podobno bardzo poważnie rozważa zainwestowanie sporej gotówki w kolejną część Metal Gear Solid. W najnowszym raporcie finansowym opublikowanym przez Nikkei pojawia się wzmianka o „wewnętrznych dyskusjach na temat przyszłości serii”.

„Gdy rozpoczniemy przygotowanie nowej produkcji, inwestycja na wielką skalę będzie konieczna.”

Aktualnie Konami nie komentuje plotek, ale pewnie w niedalekiej przyszłości otrzymamy dokładne szczegóły na temat przyszłości Węża.

Źródło: http://www.vg247.com/2015/11/03/konami-talking-internally-about-another-metal-gear-solid-game-report/

Tagi: kojima productions la Konami Metal Gear Solid metal gear solid v: the phantom pain