Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 02.11.2015 11:38
Nintendo cenzuruje kolejną grę na zachodzie. Tym razem ofiarą padło Xenoblade Chronicles X
918V

Nintendo cenzuruje kolejną grę na zachodzie. Tym razem ofiarą padło Xenoblade Chronicles X

Chociaż co do wcześniejszego posunięcia Nintendo mieliśmy pewne wątpliwości, to tym razem cenzura wydaje się jak najbardziej adekwatna do zawartości.

Nie tak dawno wybuchła mała afera, gdy Japończycy postanowili ocenzurować na rynek europejski grę Project Zero: Maiden of Black Water. Jest to produkcja przeznaczona wyłącznie dla dorosłych, więc tego typu posunięcie było wyjątkowo kontrowersyjne. W przypadku Xenoblade Chronicles X jest trochę inaczej, gdyż design niektórych postaci jest nieco... niesmaczny. Zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę wiek bohaterek, który również zostanie podniesiony na potrzeby wydania anglojęzycznego. U nas obie dziewczyny będą miały 15 lat. Nie chcę wiedzieć w jakim wieku występują w oryginale.

Na poniższych Tweetach możecie podejrzeć jak wyglądają ich stare i nowe ciuszki. Po lewej macie wersję zachodnią, a po prawej japońską. Xenoblade Chronicles X trafi do sprzedaży już 4 grudnia.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-11-02-nintendo-censors-skimpy-xenoblade-chronicles-x-costumes-in-west-report

Tagi: cenzura Monolith Soft Nintendo xenoblade xenoblade chronicles x